Täysin uusittuja vuokra-asuntoja Tampereelle

Ali-Huikkaantie 4:n kaksi taloa ja 42 asuntoa peruskorjataan täydellisesti. Avarapohjaisten asuntojen korjaus valmistuu portaittain 1.9.2015 – 1.2.2016 ja sisustettu Lumo-esittelyasunto valmistuu kesäkuussa.
Suositussa Takahuhdissa sijaitsevat kaksi hissillistä taloa ja 42 asuntoa modernisoidaan laadukkaasti. Alun perin 1970-luvulla rakennetut talot peruskorjataan kauttaaltaan. Viihtyisät ja selkeäpohjaiset yksiöt, kaksiot ja kolmiot ovat ajattoman tyylikkäitä ja sisustusmateriaaleiltaan laadukkaita.
Asuntojen lattiat ja keittiöiden työtasot ovat harmaata laminaattia. Keittiöiden kalusteet ovat valkoiset ja astianpesukone sekä jääkaappipakastin kuuluvat kalustukseen. Tilavaan keittiöön mahtuu hyvin ruokailuryhmä. Raikkaan valkoisessa kylpyhuoneessa on himmeän harmaat lattialaatat ja tyylikäs harmaa tehosteväriseinä. Kaikissa asunnoissa on parveke tai patio.
Taloon muuttaville on tarjolla muutto- ja asennusapua sekä Lumo-asuntojen laaja palveluvalikoima esimerkiksi vuokraan sisältyvänä nopea laajakaistayhteys ja vesimaksu. Asukkaiden yhteiskäytössä on hyvät yhteistilat kuten maksuton pesutupa, kuivaushuone, mankeli, sauna, irtainvarasto, ulkoiluvälinevarasto ja kerhohuone sekä viihtyisä piha-alue autopaikkoineen.
Rauhallisella ja pientalovaltaisella Takahuhdin asuinalueella on monipuoliset kaupalliset palvelut. Aktiiviliikkujille ja penkkiurheilijoille on tarjolla hyvät vapaa-ajanviettomahdollisuudet liikuntatiloineen ja esimerkiksi Hakametsän jäähalli.