Timo Mänty Onnisen toimitusjohtajaksi

KTM Timo Mänty on nimitetty Onninen Oy:n toimitusjohtajaksi. Hän aloittaa uudessa tehtävässään 1.4.2011. Timo Mänty siirtyy Onniselle Rautakirja Oy:n toimitusjohtajan ja Sanoma-konsernin johtoryhmän jäsenen tehtävästä. Hän on toiminut useissa eri tehtävissä Sanoma Trade -liiketoimintaryhmän palveluksessa 17 vuoden ajan.

– Timon kokemus kansainvälisestä ketjutoiminnasta, erikoistukkukaupasta ja logistiikasta antavat erinomaisen lähtökohdan yrityksemme kehittämiseen, sanoo Onninen Oy:n hallituksen puheenjohtaja Maarit Toivanen-Koivisto. – Olen todella tyytyväinen Timon liittymisestä joukkoomme, Toivanen-Koivisto jatkaa.

– Onnisen toimitusjohtajuus on hyvin mielenkiintoinen haaste ja hienon, perinteikkään perheyrityksen palvelukseen on mukava tulla. Olen innoissani päästessäni kehittämään Onnista kansainvälisesti monipuolisessa toimintaympäristössä, toteaa Timo Mänty.

www.onninen.com

Mainos

Lue lisää

Katso kaikki