Huurteelle merkittävä sopimus Wurstin kanssa

Lihajalosteita valmistava Wursti Oy uudistaa Järvenpään tehdastaan, jossa valmistetaan lihajalosteita vähittäis-, tukku- ja suurkeittiöasiakkaille koko Suomessa. Huurre modernisoi Wurstin jäähdytysjärjestelmän sekä siihen kytketyt tuotantoprosessit ja kylmävarastot.

Wursti investoi ympäristöystävälliseen ja energiatehokkaaseen toimintaan hyödyntämällä Huurteen CO2-jäähdytysautomaatioyksiköitä. Wurstin jäähdytyksen modernisointi valmistuu kesään mennessä.

Samassa yhteydessä Huurre laajentaa asiakkaan jo käyttämän Huurre iTOP-palvelun kattamaan myös kypsennysuunit. iTOP -jäähdytys- automaation avulla Wursti pystyy paitsi säätämään jatkuvasti tuotannon olosuhteita myös optimoimaan jäähdytyksen ja uunien energiankulutuksen ja näin minimoimaan elinkaarikustannukset.

Huurteen avulla Wursti pystyy myös jatkossa hyödyntämään lämmöntalteenottoa paremmin toiminnoissaan.

 

Mainos

Lue lisää

Katso kaikki