Tulisija- ja savupiippuvalmistajille yhdistys
Tulisija- ja savupiippuyhdistys TSY on uusi suomalaisten tulisija- ja savupiippuvalmistajien sekä maahantuojien yhdistys. Edunvalvonnan lisäksi TSY tukee jäsentensä tuotteiden oikeaa suunnittelua, asennusta, käyttöä ja kunnostusta.
TSY:ssä ovat mukana alan kaikki merkittävät suomalaiset toimijat. Yhdistyksen toiminnanjohtaja on Juhani Jyrkiäinen. – Tavoitteemme on, että moderni tulisija rakennetaan jokaiseen uuteen pientaloasuntoon ja että vanhentunut tulisijakanta uudistuu vuoteen 2020 mennessä, sanoo TSY ry:n hallituksen puheenjohtaja Juha Sivonen. – Erityisen tärkeänä pidän yhdistyksen tehtävää alan edistämiseksi yhteisillä kehitysohjelmilla ja eri tutkimus- ja kehitysosapuolten kanssa toteutetuilla hankkeilla, Sivonen sanoo.
Lue lisää
Katso kaikki
Vihreä siirtymä uhkaa pysähtyä lämpöpumppu- ja kylmäalan osaajapulaan – ”Nyt tarvitaan järeämpiä toimia ja valtiovallan osallistumista ja sitoutumista”

Tiktokista tuttu toimitusjohtaja
