Straventilta ilmaverhokoneita Musiikkitaloon
Stravent Oy toimittaa Helsingin Musiikkitalon pääovien ilmaverhokoneet. Järjestelmä tavoitteena on minimoida vetohaitat ja säästää energiaa. Toimituksen laajuus on 17 ilmaverhokonetta. Koneet toimitetaan keväällä 2010.
Straventin mukaan ilmaverho vähentää tuntuvasti lämmitetyn ilman karkaamista rakennuksesta. Ilmaverhokoneessa on patentoitu pyörteentasain, joka eliminoi puhaltimessa syntyvät pyörteet.
Straventin mukaan patentoidulla menetelmällä oviaukkoon saadaan tehokas, vedoton ja äänetön ilmaverho tavanomaista pienemmällä ilmamäärällä.
Vastaavia ilmaverhoja on toimitettu aikaisemmin Stockmannille, Forumiin, Itäkeskukseen, Selloon, Ideaparkkiin sekä Kannelmäen, Itäkeskuksen, Kuopion, Keravan ja Rauman Prismoihin. www.stravent.fi
Lue lisää
Katso kaikki
Suunnittelijapalvelut ohjaavat tuotevalintoja – ”Perinteinen laitemyyjä tarkastelee asioita usein laitekohtaisesti”
Flextra panostaa tuotteiden käsiteltävyyteen – ”Asentajat arvostavat helppoutta ja toimintavarmuutta”
