Pekka Ojanpää aloittaa Lassila & Tikanojan toimitusjohtajana
Pekka Ojanpää, joka on nimitetty Lassila & Tikanoja Oyj:n toimitusjohtajaksi, aloittaa tehtävässään ilmoitettua aikaisemmin. Ojanpää aloittaa toimitusjohtajana tiistaina 1.11.2011 aiemmin ilmoitetun 13.12.2011 sijaan.
Ojanpää on toiminut aikaisemmin Kemiran Kunta ja teollisuus -segmentin johtajana sekä Kemiran Erikoiskemikaali-yksikön johtajana ja tätä ennen useissa eri johtotehtävissä Nokiassa.
– Meillä on kaikki edellytykset kannattavalle kasvulle. Ympäristöliiketoiminta on tulevaisuuden ala. Markkinoiden toimivuus ja avoimuus on kuitenkin turvattava. Avoin kilpailu ja toimivat markkinat luovat edellytykset uusille innovaatioille ja työpaikoille, Ojanpää sanoo.
Lue lisää
Katso kaikki
Suunnittelijapalvelut ohjaavat tuotevalintoja – ”Perinteinen laitemyyjä tarkastelee asioita usein laitekohtaisesti”
Flextra panostaa tuotteiden käsiteltävyyteen – ”Asentajat arvostavat helppoutta ja toimintavarmuutta”
