Enstolle tuotekehityspiste Otaniemeen
24.02.2011 09:01
Ensto on avannut uuden tuotekehityspisteen Innopolissa, Espoon Otaniemessä. Uusi toimipiste sijaitsee Aalto-yliopiston vieressä.
Aalto-yliopiston läheisyydestä Ensto saa suoran yhteyden laajaan osaamiseen ja kansainväliseen tutkimusyhteisöön; tämä on tärkeää yritykselle, joka haluaa olla edelläkävijä energiatehokkuudessa, kestävässä kehityksessä ja älyverkkoratkaisuissa.
Osa Enston tuotekehityksestä säilyy Porvoossa Ensio Miettisen kadulla, jossa on laboratorio- ja testaustilat.www.ensto.com
Lue lisää
Katso kaikki
29.09.2026
Suunnittelijapalvelut ohjaavat tuotevalintoja – ”Perinteinen laitemyyjä tarkastelee asioita usein laitekohtaisesti”
29.09.2026
Flextra panostaa tuotteiden käsiteltävyyteen – ”Asentajat arvostavat helppoutta ja toimintavarmuutta”
29.09.2026
